Zkušenosti získané při výzkumu a výuce aplikujeme při realizaci zakázek pro průmyslové partnery. Disponujeme moderním přístrojovým vybavením a zkušenostmi, máme za sebou řadu realizovaných zakázek jako Škoda Auto, Robert Bosch, UNIS, ŽĎAS, Alucast, Honeywell a další. Pro naše zákazníky jsme vyvinuli, vyrobili a dodali různé typy unikátních přístrojů a zařízení pro testování výrobků a procesů, měření a datalogging.
Co můžeme nabídnout partnerům z průmyslu?
- Vývoj speciálních přístrojů a zařízení
- Vývoj embedded systémů na míru
- Programování měřicích a řídicích systémů v LabVIEW
- Školení na míru požadavkům zákazníka
- Modelování a identifikace dynamických systémů
- Rychlé prototypování řídicích systémů, HIL
Realizované zakázky
Pohybový simulátor se dvěma stupni volnosti (BOSCH)
Zařízení schopné simulovat zrychlení téměř 7 ms-2 , což odpovídá zrychlení z 0-100 km/h za pouhé 4s. Simulace je realizována změnou směru vektoru působící tíhové síly na daném tělese náklonem testovaného objektu o hmotnosti až několik desítek kilogramů. Zařízení bylo kompletně vyvinuto v naší laboratoři pro firmu BOSCH v Českých Budějovicích a disponuje prohlášením o shodě se směrnicemi a normami EU.
Bezdrátový senzor vibrací (ZKL)
V naší laboratoři vznikl bezdrátový modul pro snímání vibrací kvůli požadavku firmy ZKL na dlouhodobý monitoring vibrací na klikové hřídeli velkých strojů. Zařízení je schopné měřit zrychlení v rozsazích 1-1000g a integrovaná baterie umožňuje provoz po dobu jednoho roku. Surový signál je přenášen ze zařízení do počítače, kde je možné jeho další zpracování v aplikaci vyvinuté v prostředí LabView.
Systém bezdrátových senzorů teploty
Měření teploty např. na rotačních částech strojů apod., vyžaduje bezdrátový přenos signálu. Jelikož jsme na trhu nenalezli moduly, které by rozměry a cenou vyhovovali našim požadavkům, vyvinuli jsme vlastní miniaturní moduly s odporovými senzory teploty. Signál z modulů se bezdrátově přenáší do přijímací jednotky, která komunikuje s PC přes USB nebo RS-232. Aplikace na PC je vytvořena v prostředí LabView.
Zařízení pro detekci směru otáčení DC a BLDC palivových pump (BOSCH)
Cílem projektu bylo vyvinout zařízení pro kontrolu kvality vyráběných palivových pump. Toto zařízení snímá magnetické pole v okolí palivového modulu a následně jej vyhodnocuje, čímž doplňuje další kontrolní mechanismy v náročném průmyslovém odvětví, které se snaží přiblížit hranici jednoho závadného výrobku z milionu. Zařízení se od roku 2014 používá v laboratoři firmy BOSCH v Českých Budějovicích.
GelPicker (Masarykova Univerzita)
Toto zařízení slouží k odebírání vzorků agarozového gelu (gel s biologickými kulturami). K polohování zařízení slouží platforma s krokovými motory a samotný odběr vzorku se provádí pomocí solenoidu. Zařízení je řízeno mikro- kontrolerem dsPIC, který komunikuje s PC, na kterém obsluha volí místa odběru vzorku pomocí kamery.
Testování řídící jednotky parkovacího asistenta automobilu pomocí HIL simulace – Embedded verze (Škoda Auto)
Projekt navazuje na předchozí HIL simulace řídící jednotky parkovacího asistenta. Compact RIO je zde nahrazeno mikrokontrolerem, který simuluje komu- nikaci snímačů. Jednotka je určena pro testování až 8 kanálových PDC. Dále podporuje i 12 kanálovou verzi, takže umožňuje testovat i parkovací asistent umožňující automatické parkování do příčné/ podélné mezery.
Testování řídící jednotky parkovacího asistenta automobilu pomocí HIL simulace (Škoda Auto)
Projekt se zabýval HIL testováním řídící jednotky parkovacího asistenta s využitím simulace ultrazvukových parkovacích senzorů virtuální překážkou. Model pře- kážky je dle požadavků obsluhy generován na PC a data o překážce jsou přenesena na RealTime platformu Compact RIO firmy National Instruments, kde v FPGA čipu běží model komunikace s řídící jednotkou parkovacího asistenta.
Řídící jednotka kamen s dopravníkem paliva (První technická společnost s.r.o.)
Pro zákazníka První technická společnost s.r.o. byla vyvinuta řídící jednotka kamen včetně pohonu dopravníku paliva. Řídící jednotka realizovaná na 16-bitovém mikrokontroleru dsPIC a mám za úkol regulovat výkon topidla podle uživatelem nastaveného přísunu paliva. Zároveň ukládá informace do provozu do paměti pro jejich uchování i v případě ztráty napájení.
INKUBATOR (Univerzita Palackého v Olomouci)
Inkubátor je určen pro uchovávání biologických vzorků při konstantní teplotě a koncentraci CO2. Mechanická konstrukce vznikla na ústavu konstruování na VUT v Brně. V naší laboratoři byl inkubátor vybaven řídící elektronikou. Teplota je regulována pomocí Peltierových článků a koncentrace CO2 pomocí plynového ventilu se solenoidem. Napájení je možné ze sítě, z automobilové zásuvky nebo z akumulátoru.
SW pro obsluhu váhy KERN PFB (AluCast)
Cílem projektu bylo naprogramovat obslužný SW k váze KERN PFB pro firmu AluCast Tupesy. Aplikace v LabView komunikuje po lince RS232 s digitální váhou KERN PFB a dává obsluze pokyny při vážení vzorku v různých podmínkách. Na základě naměřených dat vyhodnocuje tzv „dichte“ index. Naměřená data ukládá do souboru.
SW pro sběr dat pro termickou analýzu (AluCast)
Cílem projektu bylo naprogramovat obslužný SW pro sběr a následnou analýzu dat pro firmu AluCast Tupesy. Aplikace v LabView načítá data z měřící karty NI a dále je zpracovává. Termická analýza vyhodnocuje průběh teploty během tuhnutí kovu, vyhodnocuje jednotlivé fáze, teploty a jejich trvání: vylučování primární fáze, krystalizace eutektika, vylučování intermetalické fáze.
TESTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ PRO VSTŘIKOVACÍ TRYSKY (BOSCH)
Prototyp zařízení slouží pro diagnostiku vstřikovací trysky pro naftový motor. Na základě měření napětí, proudu a vibrací na trysce je získána informace o době otevření a zavření trysky a další dynamické parametry soustavy. Prototyp byl vyvinut v roce 2011 pro potřeby laboratoře kvality RBCB/QMM4 firmy Robert Bosch s.r.o., České Budějovice.
MONITOROVACÍ ZAŘÍZENÍ PRO PROCESNÍ KONTROLU TEPELNÉHO ZPRACOVÁNÍ HLINÍKOVÝCH ODLITKŮ (AluCast)
Cílem projektu bylo vytvoření jednotky pro monitorování tepelného zpracování hliníkových odlitků. Výsledné zařízení sbírá data z řídicích jednotek pecí umělého stárnutí, žíhání, a dalších zařízení, ukládá je do externí USB flash paměti a sdílí je informačnímu systému společnosti. Prototyp zařízení vznikl v r. 2011 pro firmu Alucast.
HIL simulátor pro testování řídících jednotek turbovrtulových motorů (UNIS a.s.)
Cílem projektu bylo naprogramovat přípravek pro testování řídicích jednotek turbovrtulových a turbohřídelových motorů. Elektronika byla navržena ve firmě UNIS a naším úkolem bylo naprogramovat 32-bitový mikrokontrolér PIC, tak aby vyhodnocoval a generoval potřebné signály pro testované řídicí jednotky leteckých motorů, počítal model příslušného motoru a dále také komunikoval s obslužnou aplikací na PC.
Máte zájem o spolupráci? Neváhejte nás kontaktovat!